ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 22-ին խորհրդարան են այցելել Երեւանի Նիկոլայ Գոգոլի անվան համար 35 եւ Վաղարշ Վաղարշյանի անվան համար 80 հիմնական դպրոցների աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են Ազգային ժողովի շենքում, հետեւել հերթական նիստի աշխատանքին:
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Պատգամավորը դպրոցականներին ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել գործունեությանը, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման եւ ընդունման ընթացակարգերին:
Ռուզաննա Մուրադյանը պատասխանել է նաեւ աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են մեր երկրի տարբեր ոլորտների զարգացման խնդիրներին:

22 мая в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя ереванских базовых школ N 35 им. Н.Гоголя и N 80 им. В.Вагаршяна. Гости ознакомились со зданием НС, проследили за работой очередного заседания.
Очередной открытый урок провела депутат НС Р.Мурадян. Она представила школьникам структуру и деятельность парламента, процедуры обсуждения и принятия законодательных инициатив.
Р.Мурадян ответила на интересующие учащихся вопросы, которые касались проблем развития различных сфер страны.