ՀՀ ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում մայիսի 22-ին խորհրդարան են այցելել Երեւանի Նիկոլայ Գոգոլի անվան համար 35 եւ Վաղարշ Վաղարշյանի անվան համար 80 հիմնական դպրոցների աշակերտներն ու ուսուցիչները: Հյուրերը շրջել են Ազգային ժողովի շենքում, հետեւել հերթական նիստի աշխատանքին:
Բաց դասը վարել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը: Պատգամավորը դպրոցականներին ներկայացրել է խորհրդարանի կառուցվածքը, անդրադարձել գործունեությանը, օրենսդրական նախաձեռնությունների քննարկման եւ ընդունման ընթացակարգերին:
Ռուզաննա Մուրադյանը պատասխանել է նաեւ աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են մեր երկրի տարբեր ոլորտների զարգացման խնդիրներին:

On May 22, within the framework of the RA NA Open Doors programme the pupils and teachers of Yerevan Nikolay Gogol N 35 and Vagharsh Vagharshyan N 80 Basic Schools visited the parliament. The guests took a tour in the National Assembly building and observed the work of the regular sitting.
The RA NA Member Ruzanna Muradyan conducted the open lesson. The MP presented to the schoolboys the structure of the parliament, touched upon the activity, the debate of the legislative initiatives and the adoption procedures.
Ruzanna Muradyan also answered the pupils’ questions which related to the problems of the development of different spheres of our country.